Halı yıkama fabrikası nasıl olmalı

Halı yıkama fabrikası nasıl olmalı

Halı Yıkama fabrikası nasıl olmalı konusuna girdiğimizde sizleri biraz sıkacak bir makale yazmak mecburiyetindeyiz. Çünkü son yıllarda emek ve bilginin önüne geçerek önüne gelen herkesin adı halı yıkama fabrikası olarak aslında tamamen bir boş luktan ibaret firmaların kurulmasıdır. 

Halı temizliği hakkında hiç bir bilgisi olmayan hatta halı türleri ve modelleri ile ilgili bilgisi olmayan kişilerin son zamanlarda sektörümüzü kirlettiği bu sektörde yıllardır hizmet eden firmamız gibi hakkıyla işini yapan halı yıkama fabrikası sahiplerinide etkileyen iş güzarlar sayesinde insanların sektörümüze bakışı değişmektedir. Akçay ve çevre bölgelerde her gün açılan merdiven altı halı yıkamacı diye tabir ettiğimiz bu işgüzarlar otoyıkamadan bozma veya gerekli hijyen ve sağlık şartlarını karşılamadan yoksun yerlerde bu işi yapmaya başladığını duymakta ve bilmekteyiz. 

Halı Yıkama işlemini yaptırmadan önce imkanınız var ise mutlaka halı yıkama tesisini gidip görmenizi tavsiye ederiz. Bunun sebebi firmalar web sitelerinde veya sosyal medya hesaplarından sanki kendi fabrikalarıymış gibi başka fabrikaların resimlerini ve görsellerini paylaşarak sizlere halı yıkama fabrikasıymış gibi görünmekte ama gidip gördüğünüzde bunun aslının olmadığı görmektesiniz. 

Kapı kapı dolaşıp magnet ve broşür dağıtan halı yıkama işyeri ile ilgili reklam yapan firmalara halı vermeden önce bir araştırmanızı gerçekten size taahhüt ettikleri temizleme hizmetini yapabileceklerine emin olabilirseniz ki olamazsınız o şekilde halılarını teslim etmenizi öneririz. Geçtiğimiz günler içerisinde ulusal basın da çıkan halı çalma olaylarını takip ettiyseniz eğer magnet dağıtan firmalara müşterisi halılarını veriyor hatta tüm evin halılarını temizletmek için veriyor sonrasında ise o halı yıkama firmalarından eser kalmıyor. Çünkü o tarz firmaların amacı halk dilinde vurgun yapan firmalardır. 10-20-30 hane nin halıları toplayıp ki yaklaşık 100-200 halı arasında bu halıları satmaktır. Lütfen dikkat ediniz. 

Halı Yıkama Fabrikasında Olması Gerekenler;

  1. Tam Otomatik Halı Yıkama  Makinesı
  2. Yer de yıkama makinesi ( hassas ve narin halılar için )
  3. Kapalı ortamda kurutma 
  4. Toz alma veya paketleme makineleri
  5. Verdiği hizmet ile gerekli bilgiye sahip personeller
  6. Hijyen ve sağlık için gerekli iş yeri
  7. Hizmet vereceği iş ile ilgili tüm bilgileri bilmek 


Bu şartları sağlayan firmalara halılarınızı teslim etmenizi öneriyoruz.


+9 Yıllık deneyim ile sizlere hizmet etmekten gurur duyuyoruz.